Budžeta tips (Budget type) – Atkarībā no noslēgtā līguma veida, iespējams kategorizēt projektus.

  • Laiks & Materiāls (Time & Material) – Tiek izvēlēts gadījumos, kad noslēgts fiksētas stundas likmes līgums. Tiek veikti konkrēti izstrādes darbi un rēķins tiek izstādīts balstoties uz to, cik stundas mēnesī šajā projektā ir patērētas. Izvēlieties šo variantu, ja Jums ir zināma konkrētas stundas likmes summa, bet nav zināms kopējais projekta apjoms.
  • Fiksēta likme (Fixed fee) – Tiek izvēlēts gadījumos, ja projektā ir fiksēts budžets. Parasti šāda veida līgumi tiek noslēgti ar valsts iestādēm vai uzņēmumiem, kur pirms līguma puses vienojas par konkrētu summu, kas tiks samaksāta par padarīto darbu. Izvēlieties šo variantu, ja Jums nav noteikta stundas likme, bet zināms kopējā projekta summa.
  • Neizcenojams (Non-Billable) – Tiek izvēlēts gadījumos, ja tas ir investīciju vai uzņēmuma iekšējais administratīvais projekts, kuram nav tūlītējas peļņas, taču noteikta naudas summa, cik darbinieki var patērēt uz šāda veida projektiem. Izvēlieties, ja Jums interesē projekta izmaksas, bet nav projekta peļņas.